W numerze między innymi:

• Pyzy, dialog i społeczne zaangażowanie
Są bezkompromisowe zarówno w gotowaniu, jak i wyrażaniu własnych poglądów. Nie podobało im się traktowanie pracowników w restauracjach, więc otworzyły własną. Dzisiaj HOUSE OF SEITAN ma wielbicieli w całej Polsce, a serwowane przez nie wegańskie pyzy urosły do rangi kultowych. MAGDALENA GONDEK I PAULINA MARKOWSKA, właścicielki lokalu, opowiadają nam, czy polską kuchnię łatwo zweganizować, jak radzą sobie z hejtem oraz jak stworzyć przestrzeń, w której każdy czuje się dobrze.

• Roślinne pop-upy w restauracjach
2023 r. był w polskim świecie gastronomicznym czasem pop-upów. Wprawdzie wcześniej takie wydarzenia miały już miejsce, ale tym razem były najgorętszym tematem.
W większych miastach właściwie w każdy weekend można było spotkać na gościnnych występach znanych i lubianych kucharzy. Skąd wziął się nagły wzrost popularności tego zjawiska? I jak w tym trendzie odnajduje się kuchnia roślinna?

• Przegląd roślinnych trendów
Alternatywy dla tradycyjnych włoskich serów, zamiennik steku i normy społeczne na nowo – oto roślinne innowacje, które powinni pokochać szefowie i szefowe kuchni. Przedstawiamy przegląd wegetrendów za granicą i w Polsce.

• Mięso bez zabijania
Technologiczny rozwój żywności przyczynia się do poszerzania kulinarnych perspektyw. Od debiutu mięsa hodowanego komórkowo minęła zaledwie dekada, a prace nad wprowadzeniem i rozpowszechnieniem go na szeroką skalę trwają w najlepsze. Kiedy stanie się powszechnie dostępne?

• Kierunki roślinnej gastronomii w mniejszych miastach

W corocznych rankingach Happy Cow Warszawa od lat plasuje się w pierwszej dziesiątce najbardziej przyjaznych diecie roślinnej miast na świecie. A jak wygląda wegańska oferta gastronomiczna w mniejszych ośrodkach miejskich?

72 strony

ZAMYKAMY ANALOGOWY ROZDZIAŁ NASZEJ HISTORII. OD STYCZNIA 2024 R. BĘDZIEMY PUBLIKOWAĆ WYŁĄCZNIE ONLINE. TO NIE KONIEC, TO NOWY POCZĄTEK

DRODZY CZYTELNICY!
Już trzeci rok z rzędu grudniowe wydanie magazynu „Food Service” poświęcamy roślinnemu jedzeniu, przygotowując artykuły we współpracy z ekspertami kampanii RoślinnieJemy. Robimy to, bo wierzymy w sens wegańskiej rewolucji i mocno jej kibicujemy! To wydanie przejdzie jednak do historii z innego powodu. Otóż trzymacie w ręku ostatni numer „Food Service” w wersji papierowej. Zamykamy analogowy etap naszej wspólnej podróży. To moment wielkiego wzruszenia, ale jednocześnie pełen optymizmu i nadziei na przyszłość. Za nami trzy dekady pełne smaków, aromatów i kulinarnych inspiracji, które serwowaliśmy Wam na łamach „Food Service”.
Magazyn wydawany na papierze przez ostatnich 30 lat był częścią codzienności wielu osób z branży HoReCa – źródłem wiarygodnych informacji na temat gastronomii. Ale... świat się zmienia, a my z nim. Dostosowujemy się do nowych realiów. Chcemy podążać za cyfrowym trendem, bo serce współczesności najsilniej bije online. Od stycznia 2024 r. będziemy publikować nasze newsy, wywiady, analizy, porady i raporty wyłącznie na Foodservice24.pl. To nie koniec, to nowy początek! Pamiętajcie, że zmiany są motorem rozwoju.
Wierzymy, że ta metamorfoza pozwoli nam na jeszcze lepsze dostosowanie się do Waszych potrzeb i oczekiwań. Zapraszamy Was do odwiedzania portalu – tam codziennie znajdziecie najnowsze branżowe wiadomości, artykuły o gorących trendach w gastronomii, rozmowy z autorytetami branży (również w formie podcastów) oraz biznesowe wskazówki.
Dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie i lojalność. Jesteśmy wdzięczni za każdy moment, który spędziliście z nami, przeglądając strony magazynu „Food Service”. Mamy nadzieję, że będziecie kontynuować z nami czytelniczą podróż w cyfrowym świecie.

DO ZOBACZENIA ONLINE!
DO ZOBACZENIA NA FOODSERVICE24.PL


Redaktor naczelna „Food Service”
Monika Jankowska-Kapica

 • O magazynie

  Miesięcznik z branży HoReCa - Food Service, czasopismo specjalistyczne skierowane do właścicieli, kadry kierowniczej, barmanów oraz szefów kuchni placówek gastronomicznych tj. restauracji, barów, kawiarni, hoteli oraz innych placówek zbiorowego żywienia, pragnący poszerzać swą wiedzę, rozwijać umiejętności, a w ten sposób podnosić standard swoich usług.

  Periodyczność: miesięcznik
  Nakład: 9000 egzemplarzy, kontrolowany przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP)
  Dystrybucja: wysyłka imienna przez Pocztę Polską oraz firmę InPost (8000 egz.), dystrybucja w sieci Empik na terenie całego kraju (1000 egz.)

 • Gdzie znajdę wydanie?

  Wejdź na stronę: www.e-wydania.media.com.pl
  W styczniu 2024 r. wstrzymano wydawanie mgazynu.
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Foodservice"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Anna Piskorz

 • Kontakt z Redakcją

  Monika Jankowska-Kapica

 • Historia magazynu

  Food Service - wydawany od 1994 r. prestiżowy magazyn specjalistyczny skierowany do szefów kuchni, właścicieli oraz kadry zarządzającej renomowanych placówek gastronomicznych oraz hoteli. Na stałe z redakcją współpracują m.in. szef kuchni Adam Chrząstowski, Master Sommelier Adam Pawłowski oraz prof. Jarosław Dumanowski. „Food Service” jest częścią sieci profesjonalnych magazynów wydawanych pod tym samym tytułem w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Indiach. Redaktor naczelną magazynu jest Agata Godlewska.

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.