W numerze między innymi:

• Jakość zawsze się obroni
W kuchni Kraju Basków zachwycił go ogromny szacunek do produktu. Postanowił przenieść takie podejście wraz z hiszpańskimi smakami na polski grunt. Z DAMIANEM SUROWCEM, szefem kuchni i właścicielem krakowskiej restauracji EUSKADI, rozmawiamy o mięsie dla smakoszy, baskijskich inspiracjach w kuchni i o tym, jak przekonywać gości do nieznanych dań.

• Hiszpański posiłek drogą do szczęścia
Kiedy cztery lata temu wyjeżdżał do Kopenhagi, nie spodziewał się, że będzie współtworzył jeden z najbardziej kultowych lokali w mieście ani że jego znakiem rozpoznawczym stanie się... omlet. Z Mateuszem Sarnowskim, znanym jako Mati Pichci, rozmawiamy o kopenhaskiej gastronomii, fenomenie wine barów oraz kanapkach z masłem i serem.

• Szefowie, którzy wyznaczają trendy (nie tylko w Hiszpanii)
To oni sprawiają, że Hiszpania stanowi nie tylko doskonałą destynację dla smakoszy, ale jest także uznawana za najważniejszy ośrodek rozwoju gastronomii w Europie. Tworzą nietuzinkowe restauracje, w których zmieniają świat kulinariów. Co ich łączy? Niewyczerpane pokłady kreatywności i miłość do lokalnej kuchni. Oto najlepsi z najlepszych – hiszpańscy szefowie, których trzeba znać (i którymi można się inspirować)!

• Ricard Camarena: ostatecznym celem jest balans
Ricard Camarena to jeden z najciekawszych talentów współczesnej sceny gastronomicznej w Hiszpanii. Prowadzony przez niego lokal Ricard Camarena Restaurant w Walencji może się pochwalić dwiema gwiazdkami Michelin oraz tzw. zieloną gwiazdką – wyróżnieniem za rozwiązania ekologiczne. Znany hiszpański szef kuchni opowiada nam m.in., jak pozyskuje produkty, dlaczego w jego menu jest niewiele mięsa i co dla niego oznacza „zrównoważenie” w biznesie.

• Gastronomia na licencji
Wiele osób marzy o otwarciu swojego lokalu gastronomicznego, ale często nie wie, jak się do tego zabrać. Z pomocą przychodzi franczyza, czyli gotowy koncept, w który można zainwestować pieniądze i pracę, a w zamian dostać know-how. Jak to działa?

68 stron

HISZPANIA TO RAJ DLA FOODIES I MEKKA DLA KUCHARZY, KTÓRZY CHCĄ SIĘ ROZWIJAĆ

Dzień dobry, czytelnicy i czytelniczki!
Jestem nową redaktorką naczelną „Food Service”.
Pracuję przy jego tworzeniu od czterech lat, ale teraz trzymacie w rękach pierwsze wydanie magazynu zaplanowane i przygotowane pod moim kierownictwem. Nieprzypadkowo jego wiodącym motywem jest hiszpańska kultura kulinarna. Na dobry początek wybrałam bowiem tematykę, która jest szczególnie bliska memu sercu. Wyznaję: mam słabość do Hiszpanii – jej krajobrazów, klimatu, śródziemnomorskiej radości życia oraz oczywiście trunków i jedzenia. No więc znacie mnie już nieco lepiej :)
Takich zagorzałych fanów Iberii jest w naszym kraju coraz więcej, o czym świadczy rosnąca liczba tapas barów i lokali serwujących hiszpańskie dania. Niektóre z nich oferują na tyle autentyczną kuchnię, że zostały uhonorowane certyfikatem Restaurants from Spain. Bohater naszego okładkowego wywiadu Damian Surowiec jest właścicielem Euskadi w Krakowie – restauracji, która jako pierwsza w Polsce takie wyróżnienie otrzymała. Rozmowę z nim przeczytacie na stronach 14-21. Hiszpania to raj dla foodies i mekka dla kucharzy, którzy chcą się rozwijać. Aktualnie działa tam 13 lokali z trzema gwiazdkami Michelin, 34 – z dwiema, i aż 202 restauracje z jedną, co stawia ten kraj w europejskiej czołówce. Hiszpańscy szefowie są prawdopodobnie najbardziej utytułowanymi na świecie i stanowią zawsze silną reprezentację w rankingach typu The Best Chef. O tych, którzy mają najważniejszy wpływ na gastronomię, piszemy na stronach 26-29. Na deser proponuję wywiady: z Ricardem Camareną, gwiazdą hiszpańskiej kuchni z Walencji (str. 30- -31), oraz z Polakami, którzy z sukcesem prowadzą wegańskie bistro w Maladze (str. 34-36). Mam nadzieję, że lektura hiszpańskiego wydania „Food Service” będzie dla was równie inspirująca jak tamtejsza kuchnia!Redaktor naczelna „Food Service”
Monika Jankowska-Kapica

 • O magazynie

  Miesięcznik z branży HoReCa - Food Service, czasopismo specjalistyczne skierowane do właścicieli, kadry kierowniczej, barmanów oraz szefów kuchni placówek gastronomicznych tj. restauracji, barów, kawiarni, hoteli oraz innych placówek zbiorowego żywienia, pragnący poszerzać swą wiedzę, rozwijać umiejętności, a w ten sposób podnosić standard swoich usług.

  Periodyczność: miesięcznik
  Nakład: 9000 egzemplarzy, kontrolowany przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP)
  Dystrybucja: wysyłka imienna przez Pocztę Polską oraz firmę InPost (8000 egz.), dystrybucja w sieci Empik na terenie całego kraju (1000 egz.)

 • Co zawiera prenumerata magazynu

  dziesięć egzemplarzy magazynu,
  E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
  rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
  darmową wysyłkę

 • Gdzie moge zakupić magazyn

  zakup online poprzez sklep.media.com.pl
  poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
  zakup egzemplarzy w salonach Empik
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Wydarzenia związane z magazynem

  Konferencje pod egidą magazynu
  kontakt w sprawie wydarzeń
  Anna Pastor
  Katarzyna Wlostowska Monika Łojek

 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Foodservice"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Monika Łojek Anna Piskorz Nataliia Giermuda

 • Kontakt z Redakcją

  Agata Godlewska

 • Historia magazynu

  Food Service - wydawany od 1994 r. prestiżowy magazyn specjalistyczny skierowany do szefów kuchni, właścicieli oraz kadry zarządzającej renomowanych placówek gastronomicznych oraz hoteli. Na stałe z redakcją współpracują m.in. szef kuchni Adam Chrząstowski, Master Sommelier Adam Pawłowski oraz prof. Jarosław Dumanowski. „Food Service” jest częścią sieci profesjonalnych magazynów wydawanych pod tym samym tytułem w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Indiach. Redaktor naczelną magazynu jest Agata Godlewska.

 • Stopka magazynu

  Stopka magazynu Foodservice

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.