W numerze między innymi:

• Rynek cateringów w Polsce
Cateringi dietetyczne są aktualnie jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin gastronomii. Diety pudełkowe wprowadzają do oferty najlepsze restauracje, a celebryci firmują je swoimi nazwiskami. Na czym polega cateringowy fenomen? I jak będzie
rozwijał się ten rynek? Sprawdzamy!

• Idea w pudełku
To jeden z najpopularniejszych cateringów w Polsce. Nie bez powodu. NICE TO FIT YOU od dziesięciu lat kreuje trendy na rynku, oferując klientom nie tylko smaczne posiłki, ale także całościowe doświadczenie. Z PAWŁEM WRÓBLEM, CEO FIRMY, rozmawiamy m.in. o „pudełkowej” logistyce, nowatorskich rozwiązaniach i daniach, które nigdy nie trafią do pudełek.

• Dieta premium dla smakoszy
Catering dietetyczny i foodies? Jeszcze kilka lat temu wydawałoby się to co najmniej niedorzeczne. Dzisiaj firmy „pudełkowe” coraz lepiej jednak dywersyfikują swoją ofertę. Tym, którzy z niej korzystają, zależy nie tylko na odpowiedniej kaloryczności i zbilansowanych makroskładnikach posiłków, ale również na wyrafinowanym smaku i jakościowych produktach.

• Ku indywidualizacji
Jaka jest specyfika komponowania jadłospisów w cateringu dietetycznym? Które diety są popularne i jakie trendy żywieniowe nakręcają aktualnie pudełkowy biznes? Rozmawiamy o tym z Joanną Tomaszewską, dietetykiem pracującym w jednej z wiodących firm cateringowych.

• Gastronomia a nowe regulacje na rynku pracy
Budzący się po pandemii koronawirusa rynek pracy w branży gastronomicznej wydaje się bardzo niestabilny, a wraz z implementacją dyrektyw unijnych może okazać się jeszcze trudniejszy. Czy nowe uregulowania i interpretacje wpłyną na warunki zatrudnienia w gastronomii?

68 stron

NIGDZIE INDZIEJ NA ŚWIECIE DIETY PUDEŁKOWE NIE SĄ TAK POPULARNE JAK NAD WISŁĄ

Nie można dłużej udawać, że wyrastające jak grzyby po deszczu firmy cateringu dietetycznego stanowią jedynie margines HoReCa w Polsce. Skoro do produkcji „pudełek” biorą się nie tylko znane restauracje, ale swą twarzą, nazwiskiem i/lub kapitałem firmują je również celebrytki tej miary co Magda Gessler, Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska czy Małgorzata Rozenek-Majdan, to może oznaczać jedno – ten biznes się opłaca! Zaryzykowałabym tezę, że dzięki dynamicznemu rozwojowi w ostatnich latach cateringi stały się jednym z głównych sektorów branży gastronomicznej. Dlatego we wrześniowym wydaniu „Food Service” postanowiliśmy się im przyjrzeć i zbadać różne aspekty ich funkcjonowania.

Na rynku działa dziś kilkaset pudełkowych marek – od tych tworzonych przez małe, często rodzinne firmy, przez restauracyjne, po dużych rynkowych graczy. Zdecydowanie najwięcej z nich funkcjonuje w stolicy, ale cateringi są w zasadzie dostępne w większości miast Polski. Co ciekawe, nigdzie indziej na świecie diety pudełkowe nie są tak popularne jak nad Wisłą. Punktem przełomowym dla tego sektora w Polsce była pandemia. Całodzienne diety z dostawą pod drzwi zyskały wówczas wielu nowych klientów, a rynek cateringów kilkakrotnie zwiększył swoją wartość. Aktualnie szacuje się, że jest wart kilka miliardów złotych. – Rynek będzie się konsolidował, a mniejsze cateringi, które konkurując ceną, nie są w stanie zapewnić coraz bardziej świadomemu konsumentowi odpowiedniej jakości, będą znikać z rynku. Na scenie zostaną ci mający pozycję i środki, by inwestować w odpowiednie technologie i ludzi – prognozuje w rozmowie z „Food Service” Andrzej Wróbel, CEO Nice To Fit You, jednej z wiodących marek cateringowych. Zapraszam do lektury całego wywiadu oraz innych artykułów poświęconych pudełkowemu biznesowi!

Redaktor naczelna „Food Service”
Monika Jankowska-Kapica

 • O magazynie

  Miesięcznik z branży HoReCa - Food Service, czasopismo specjalistyczne skierowane do właścicieli, kadry kierowniczej, barmanów oraz szefów kuchni placówek gastronomicznych tj. restauracji, barów, kawiarni, hoteli oraz innych placówek zbiorowego żywienia, pragnący poszerzać swą wiedzę, rozwijać umiejętności, a w ten sposób podnosić standard swoich usług.

  Periodyczność: miesięcznik
  Nakład: 9000 egzemplarzy, kontrolowany przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP)
  Dystrybucja: wysyłka imienna przez Pocztę Polską oraz firmę InPost (8000 egz.), dystrybucja w sieci Empik na terenie całego kraju (1000 egz.)

 • Gdzie znajdę wydanie?

  Wejdź na stronę: www.e-wydania.media.com.pl
  W styczniu 2024 r. wstrzymano wydawanie mgazynu.
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Foodservice"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Anna Piskorz

 • Kontakt z Redakcją

  Monika Jankowska-Kapica

 • Historia magazynu

  Food Service - wydawany od 1994 r. prestiżowy magazyn specjalistyczny skierowany do szefów kuchni, właścicieli oraz kadry zarządzającej renomowanych placówek gastronomicznych oraz hoteli. Na stałe z redakcją współpracują m.in. szef kuchni Adam Chrząstowski, Master Sommelier Adam Pawłowski oraz prof. Jarosław Dumanowski. „Food Service” jest częścią sieci profesjonalnych magazynów wydawanych pod tym samym tytułem w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Indiach. Redaktor naczelną magazynu jest Agata Godlewska.

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.