W numerze między innymi:

• 1,5 mln wyświetleń pankejków
Są urzeczywistnieniem idei porn food. Ich jedzenie szokuje „boomersów”, a u „zetek” pobudza wytwarzanie endorfin. Balansują na krawędzi kontrowersji, kolaborują z raperami i wielkimi markami. Niczego nie udają. Mają biznes poukładany jak mało kto w gastro. MR. PANCAKE & PIZZA BOYZ – kim są i jak stworzyli najbardziej tiktokową markę w branży?

• Gastro dla Ukrainy – nie sprint, lecz maraton
Wybuch wojny za naszą wschodnią granicą zszokował wszystkich. Nie było jednak czasu do namysłu, pomoc dla uciekających Ukraińców musiała być zorganizowana niemal od razu. Ludzie gastronomii zmobilizowali się błyskawicznie. Do dzisiaj kucharze wspólnie z wolontariuszami wydali kilkanaście milionów posiłków.

• Ekonomia wartości w gastronomii
Jeżeli opieramy biznes na wartościach, warto to komunikować. Na co szczególnie zwracają uwagę goście restauracji i które tematy związane z odpowiedzialnością społeczną należy poruszać w swoich kanałach social media? Na łamach „Food Service” odpowiadamy na te pytania.

• Restauracja jak z Instagrama. Jak ją urządzić?
Czasy, gdy restauracja mogła przyciągnąć gości wyłącznie nazwiskiem szefa kuchni i efektownym szyldem, odeszły w przeszłość. W jaki więc sposób urządzić wnętrze lokalu, by nie tylko dobrze wyglądało na instagramowych zdjęciach, ale także by chciało się w nim przebywać i do niego wracać?

• Comfort food nowej fali
Dania typu comfort food są z założenia tłuste, pożywne i szybkie w przygotowaniu, a radość z ich jedzenia ma być niczym nieskrępowana. Nowy konsument coraz rzadziej je mięso i nie chce przepraszać za swoje dietetyczne wybory. Tylko restauratorzy, którzy to zrozumieją, mają szansę osiągnąć sukces.


68 stron

GENERACJA TZW. ZOOMERÓW JEST ODWAŻNA, ROSZCZENIOWA, ALE TAKŻE KREATYWNA I NIEZALEŻNA

Ostatnio często rozmawiamy o wyjątkowych transformacjach, jakie zachodzą w otaczającym nas świecie, a których konsekwencje dotykają także branżę HoReCa. Jest jeszcze jedna zmiana – nie do uniknięcia, a mianowicie upływający czas. Nasz magazyn istnieje na rynku już przeszło 20 lat i choćby ten staż wystarczy, by zorientować się, że młode pokolenie szturmem weszło na scenę gastronomiczną. Już miałam napisać, że wkroczyło na nią powoli, niezauważalnie, małymi krokami, ale to przecież nieprawda. Generacja tzw. zoomerów jest odważna, roszczeniowa, ale także niezwykle kreatywna i niezależna. Te cechy to istna mieszanka wybuchowa, zarówno jeśli chodzi o twórców, jak i pracowników konceptów gastronomicznych. Odzwierciedleniem charakteru nowego pokolenia są niewątpliwie lokale funkcjonujące pod szyldem Mr. Pancake i Pizza Boyz – i właśnie z twórcami tej marki rozmawiamy w wywiadzie na s. 20. Ich wizja jedzenia i tego, czym jest restauracja, może szokować starszaków, bo jest rebelią w stosunku do tradycyjnie pojmowanych kulinariów. Język, jakiego używają w social mediach, może być niezrozumiały, a trendy, jakimi się posługują, są co chwila nowe. Jak za nimi nadążyć? Nie mam pojęcia, ale na pewno ta zmiana jest fascynująca i nie warto się z nią boksować.

Agata Godlewska
Rredaktor naczelna
„Food Service”
Agata Godlewska

 • O magazynie

  Miesięcznik z branży HoReCa - Food Service, czasopismo specjalistyczne skierowane do właścicieli, kadry kierowniczej, barmanów oraz szefów kuchni placówek gastronomicznych tj. restauracji, barów, kawiarni, hoteli oraz innych placówek zbiorowego żywienia, pragnący poszerzać swą wiedzę, rozwijać umiejętności, a w ten sposób podnosić standard swoich usług.

  Periodyczność: miesięcznik
  Nakład: 9000 egzemplarzy, kontrolowany przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP)
  Dystrybucja: wysyłka imienna przez Pocztę Polską oraz firmę InPost (8000 egz.), dystrybucja w sieci Empik na terenie całego kraju (1000 egz.)

 • Gdzie znajdę wydanie?

  Wejdź na stronę: www.e-wydania.media.com.pl
  W styczniu 2024 r. wstrzymano wydawanie mgazynu.
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Foodservice"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Anna Piskorz

 • Kontakt z Redakcją

  Monika Jankowska-Kapica

 • Historia magazynu

  Food Service - wydawany od 1994 r. prestiżowy magazyn specjalistyczny skierowany do szefów kuchni, właścicieli oraz kadry zarządzającej renomowanych placówek gastronomicznych oraz hoteli. Na stałe z redakcją współpracują m.in. szef kuchni Adam Chrząstowski, Master Sommelier Adam Pawłowski oraz prof. Jarosław Dumanowski. „Food Service” jest częścią sieci profesjonalnych magazynów wydawanych pod tym samym tytułem w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Indiach. Redaktor naczelną magazynu jest Agata Godlewska.

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.