W numerze między innymi:

• Rzemiosło na dużą skalę
Pierwsza piekarnia pod szyldem AROMAT powstała w 2014 r., przenosząc na polski grunt francuskie podejście do rzemiosła. Aromatyczne wypieki stały się na tyle popularne, że dziś firma posiada pięć sklepów w Warszawie. Jak przy dużej skali i rosnącej konkurencji udaje się utrzymać jakość i lojalność klientów? Opowiadają właściciele tego rodzinnego biznesu BEATA I MACIEJ ADAMCZYKOWIE.

• GfK: Mimo pandemii i kryzysu Polacy chętnie odwiedzają restauracje
Lockdown, restrykcje nałożone na gastronomię, wzrost kosztów prowadzenia działalności oraz problemy ze znalezieniem pracowników spowodowały, że w 2021 r. zamknięto 17% lokali gastronomicznych w porównaniu z ich liczbą z 2019 r. Mimo to, według danych GfK, Polacy nadal chętnie jedzą poza domem.

• Dekada z Charlotte: ponadczasowa Francja bez białych obrusów
Warszawska Charlotte obchodzi w tym roku 10. urodziny. Okrągłą rocznicę działalności bistro świętuje m.in. publikacją książki z przepisami na dania z menu popularnej miejscówki. O tym, jak lokal przy placu Zbawiciela, rozwinięty później w sieć, zmieniał się przez pierwszą dekadę, rozmawiamy z jego współwłaścicielką Justyną Kosmalą.

• Zamknięcie znanej restauracji. I co dalej?
Co łączy Marcina Kocha, Bogdana Gałązkę, Agatę Wojdę i Justynę Słupską-Kartaczowską? Wszyscy – choć z różnych powodów – porzucili pracę w restauracjach, w których spędzili wiele lat.
Jak dziś wygląda ich życie? Czy nadal myślą o otwarciu własnych lokali?

• Skupienie i ciężka praca
Rozmawiamy z Jakubem Kasprzakiem, zwycięzcą polskiej selekcji Bocuse d’Or 2021. Kolejny, europejski etap konkursu odbędzie się 23 i 24 marca w Budapeszcie i wyłoni dziesięciu najlepszych kucharzy na finał w Lyonie.


76 stron

ZESTAW CIASTKO I KAWA STAŁ SIĘ JEDNYM Z KULINARNYCH SYMBOLI PANDEMII

Przed wami pierwsze wydanie „Food Service” w 2022 roku. Rozpoczynamy go na słodko i z dużą ilością glutenu – w numerze znajdziecie bowiem kilka ciekawych materiałów związanych z cukiernictwem i piekarnictwem. To z okazji warszawskich targów Expo Sweet, ale również dlatego, że zestaw ciastko i kawa stał się jednym z kulinarnych symboli pandemii. Mała przyjemność na wynos zdobyła popularność, gdy regularne biznesy gastronomiczne nie mogły przyjmować gości w swych wnętrzach. Dziś w wielu miastach obserwujemy rozkwit konceptów piekarniczo-cukierniczych na wysokim poziomie. To cieszy, bo jest nadzieją na powrót tego rzemiosła, ale pokazuje również, że upodobania klientów w kwestii pieczywa przeobrażają się z tych masowych na jakościowe. Między innymi o tej zmianie rozmawiam z naszymi okładkowymi bohaterami – Beatą i Maciejem Adamczykami – właścicielami małej sieci piekarni Aromat. Na stronie 22 przeczytacie zaś wywiad z Justyną Kosmalą, która podsumowuje 10-letni staż kawiarniopiekarni Charlotte na polskim rynku. Zaglądamy także za kulisy cukierniczych targów ISM w Kolonii i piszemy o kilku słodkich trendach. Niech więc ten numer będzie zwiastunem końca gorzkiego dla gastronomii pandemicznego okresu.

Agata Godlewska
Rredaktor naczelna
„Food Service”
Agata Godlewska
 • O magazynie

  Miesięcznik z branży HoReCa - Food Service, czasopismo specjalistyczne skierowane do właścicieli, kadry kierowniczej, barmanów oraz szefów kuchni placówek gastronomicznych tj. restauracji, barów, kawiarni, hoteli oraz innych placówek zbiorowego żywienia, pragnący poszerzać swą wiedzę, rozwijać umiejętności, a w ten sposób podnosić standard swoich usług.

  Periodyczność: miesięcznik
  Nakład: 9000 egzemplarzy, kontrolowany przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP)
  Dystrybucja: wysyłka imienna przez Pocztę Polską oraz firmę InPost (8000 egz.), dystrybucja w sieci Empik na terenie całego kraju (1000 egz.)

 • Gdzie znajdę wydanie?

  Wejdź na stronę: www.e-wydania.media.com.pl
  W styczniu 2024 r. wstrzymano wydawanie mgazynu.
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Foodservice"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Anna Piskorz

 • Kontakt z Redakcją

  Monika Jankowska-Kapica

 • Historia magazynu

  Food Service - wydawany od 1994 r. prestiżowy magazyn specjalistyczny skierowany do szefów kuchni, właścicieli oraz kadry zarządzającej renomowanych placówek gastronomicznych oraz hoteli. Na stałe z redakcją współpracują m.in. szef kuchni Adam Chrząstowski, Master Sommelier Adam Pawłowski oraz prof. Jarosław Dumanowski. „Food Service” jest częścią sieci profesjonalnych magazynów wydawanych pod tym samym tytułem w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Indiach. Redaktor naczelną magazynu jest Agata Godlewska.

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.