W numerze między innymi:

• Sushi to droga
Są jednym z czołowych duetów restauratorskich w Polsce. Pierwszy lokal otworzyli w 2006 r. Dziś mają ich dziewięć, w tym najnowszy i najbardziej ekskluzywny – OMAKASE BY ALON. O tym, kto może pozwolić sobie na otwarcie takiego miejsca i na czym opiera się jego wyjątkowość, opowiadają właściciele ALICJA I ALON THAN.

• Chiński street food z polskim akcentem
Kluski albo – bardziej fachowo – noodle z aromatycznymi sosami i chrupiącymi dodatkami to esencja stołecznego konceptu Meow Happy Food, serwującego chiński wegański street food. O weganizmie w Chinach, o tym, skąd czerpać inspiracje, i o planach na przyszłość rozmawiamy z Mają Wirowską, właścicielką biznesu, miłośniczką kuchni roślinnej i ambasadorką Chefs for Change.

• Jak ramen zawojował Kraków
Od 2016 r. współtworzymy z Rafałem Brzostkiem alternatywne miejsca gastronomiczne, skupiające się wokół kuchni azjatyckiej. Jesteśmy partnerami w życiu prywatnym i zawodowym. Obecnie prowadzimy w Krakowie dwa ramen shopy pod marką Ramen People, a także bar z kuchnią Hongkongu – Wschód Bar. Oto nasza droga do sukcesu.

• Matcha – od japońskiego rytuału do globalnej gastronomii
Niegdyś niszowa japońska zielona herbata matcha stała się modnym towarem w gastronomii. Kto by przypuszczał, że produkt od wieków stosowany głównie podczas
uduchowionych elitarnych ceremonii herbacianych trafi pod strzechy – do sieciowych kawiarni czy rzemieślniczych lodziarni. Badamy, jak rozwija się ten trend.

• Ikony azjatyckiej kuchni
W ofertę polskich barów i restauracji na stałe wpisało się wiele dań kuchni Azji. Nie zawsze są one w stu procentach autentyczne, często to po prostu ich spolszczone wersje. Mimo to ich wkład w rozwój rodzimej gastronomii jest nieoceniony, chociażby ze względu na to, że oswajają odbiorców z nietypowymi dla naszej strefy geograficznej połączeniami smaków.

68 stron

POLACY OD DAWNA ZAPRZYJAŹNIENI SĄ Z NIEKTÓRYMI POTRAWAMI WYWODZĄCYMI SIĘ Z KRAJÓW AZJATYCKICH

Przedłużamy wakacje i z tym numerem zabieramy Was na krótką wycieczkę do Azji. Co prawda, brzmi to jak oksymoron, bo potrzeba miesięcy, jeśli nie lat, aby posmakować kontynent tak rozległy i bogaty kulinarnie.
Ale Polacy od dawna zaprzyjaźnieni są z niektórymi potrawami wywodzącymi się z krajów azjatyckich. Kulinarnie bliskie są nam dania wietnamskie czy też sushi, które zadomowiło się nad Wisłą jeszcze w latach 90. Cieszy fakt, że wraz z upływem czasu oferty barów profesjonalizują się – odchodzimy od pol-vietu w stronę wysoce autentycznych smaków i produktów. O swojej drodze do ich zdobywania piszą dla nas właściciele krakowskiego konceptu Ramen People (s. 32).
Szczególnie ciekawym przypadkiem jest jednak sushi. Mimo masowej popularności tej formy podawania ryżu i ryb ono wciąż ewoluuje, o czym świadczą nowo powstające „suszarnie” wegańskie czy skrajnie wyrafinowana odsłona, jaką jest omakase.
W Polsce tej najwyższej próby serwowania sushi podjęło się zaledwie kilka lokali. O tym, jak robić to dobrze, gdzie zaopatrywać się w produkty, a także o zasadach kolacji omakase rozmawiamy ze znakomitym duetem restauratorskim – Alicją i Alonem Than. Zapraszam.

Agata Godlewska
Rredaktor naczelna
„Food Service”
Agata Godlewska

 • O magazynie

  Miesięcznik z branży HoReCa - Food Service, czasopismo specjalistyczne skierowane do właścicieli, kadry kierowniczej, barmanów oraz szefów kuchni placówek gastronomicznych tj. restauracji, barów, kawiarni, hoteli oraz innych placówek zbiorowego żywienia, pragnący poszerzać swą wiedzę, rozwijać umiejętności, a w ten sposób podnosić standard swoich usług.

  Periodyczność: miesięcznik
  Nakład: 9000 egzemplarzy, kontrolowany przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP)
  Dystrybucja: wysyłka imienna przez Pocztę Polską oraz firmę InPost (8000 egz.), dystrybucja w sieci Empik na terenie całego kraju (1000 egz.)

 • Gdzie znajdę wydanie?

  Wejdź na stronę: www.e-wydania.media.com.pl
  W styczniu 2024 r. wstrzymano wydawanie mgazynu.
  kontakt bezpośredni do opiekuna produktu
  Piotr Łukowski

 • Strony internetowe związane z magazynem
 • Dostępna przestrzeń reklamowa

  Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Foodservice"
  kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu
  Anna Piskorz

 • Kontakt z Redakcją

  Monika Jankowska-Kapica

 • Historia magazynu

  Food Service - wydawany od 1994 r. prestiżowy magazyn specjalistyczny skierowany do szefów kuchni, właścicieli oraz kadry zarządzającej renomowanych placówek gastronomicznych oraz hoteli. Na stałe z redakcją współpracują m.in. szef kuchni Adam Chrząstowski, Master Sommelier Adam Pawłowski oraz prof. Jarosław Dumanowski. „Food Service” jest częścią sieci profesjonalnych magazynów wydawanych pod tym samym tytułem w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Indiach. Redaktor naczelną magazynu jest Agata Godlewska.

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.