• Bliski jest koniec telewizji? – Widzimy duże zaangażowanie marketerów na szczeblu CMO w sprawę badań. Przez wiele lat, kiedy dominowała telewizja, ta sfera była w dużej mierze pozostawiona domom mediowym i samym mediom. Teraz, kiedy jesteśmy w chwili rewolucji digitalowej, wielu marketerów chce mieć decydujący głos w sprawie badań. Chce mieć dane, które odpowiadają na ich potrzeby, a nie potrzeby – powiedzmy to jasno – wydawców – uważa Marta Sułkiewicz, dyrektor sprzedaży międzynarodowej w Gemiusie.

• Gotówka to nie wszystko. Działania B2B pozostają w cieniu szeroko znanych programów lojalnościowych. Niesłusznie, bo chociaż wciąż najważniejsze dla uczestników są racjonalne korzyści, to kreatywnych akcji jest coraz więcej.

• Kilka kliknięć do zakupu. Uczestnicy programów lojalnościowych nie chcą już latami zbierać punktów, by zasłużyć na produkty, które akurat znalazły się w katalogu, ale niekoniecznie są tymi najbardziej pożądanymi.

• Formuła start-upu. Dziś kobiecymi magazynami, blogosferą i social mediami trzęsą bardzo młode polskie firmy kosmetyczne. Obywają się prawie bez klasycznej reklamy, stawiają na autentyzm, jakość, trafiają w rzeczywiste potrzeby.

• Więcej niż dancing międzypokoleniowy. „Mało kto umie być starym” – ta myśl księcia Françoisa de La Rochefoucaulda sformułowana w 1655 r. nadal jest aktualna. Co ciekawe – również w świecie marketingu. Ale nowe podejście do pokolenia silver i wysyp projektów dla seniorów to tylko kwestia czasu.

• Jak to zaczęło się kręcić... Początek lat 90. to wspaniały czas dla produkcji reklam. Codzienne odkrywanie czegoś nowego, ale i wielkie pieniądze. W 1992 r. średnie wynagrodzenie w Polsce wynosiło 2 mln zł, a kierownik produkcji filmów reklamowych zarabiał 20 mln zł.

86 stron

Nowa epoka w badaniach

Nie pamiętam, by w 25-letniej historii "Media & Marketing Polska" na okładce magazynu pojawił się badacz. Marta Sułkiewicz z Gemiusa zasługuje na to podwójnie. Jest świetną specjalistką, dwukrotnie najwyżej ocenianą przez słuchaczy prelegentką naszych konferencji Multiscreen Day. A dodatkowo reprezentuje firmę badawczą, którą naprawdę podziwiam.
Badanie jednoźródłowe mediów – Graal marketingu, rzecz, o której branża tylko nieśmiało marzyła, niespodziewanie stał się faktem. Gemius zrobił to, nie przejmując się całym zamieszaniem wokół telemetrii, brakiem JIC, nowymi pomysłami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zrobił to, nawet nieco wyprzedzając myśli marketerów i  domów mediowych. Zrobił to własną technologią (pomiar pasywny internetu, mobile, telewizji i radia za pomocą smartfonów) i za własne pieniądze. To badanie, przynajmniej na razie, nie ma ambicji zastąpić telemetrii czy PBI. Ale daje wgląd w coraz bardziej skomplikowany świat przenikających się mediów: internetu, mobile i telewizji. W wywiadzie okładkowym Marta Sułkiewicz mówi, że rewolucja internetowa przyniosła przy okazji ciekawą zmianę. Marketerzy, nawet CMO, zaangażowali się w sprawę badań i chcą o nich decydować. To trend światowy. Kiedyś oddawali tę sferę domom mediowym i samym mediom. Jest to wyzwanie dla dotychczasowych wykonawców badań. A dodatkowo technologia pozwala na duże zmiany w technikach badawczych.
Jest więc miejsce dla nowych graczy, aż chce się użyć słowa „disruptorów”. I to właśnie zauważył Gemius. Na pewno nadal istnieje potrzeba, aby było na rynku mediowym jedno badanie, które tworzy „walutę”. Ale krajobraz badań mediowych w przyszłości nie będzie już tak nudny jak kiedyś.

Tomasz Wygnański Tomasz Wygnański,
redaktor naczelny,
"Media & Marketing Polska"

  • O magazynie

    „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

  • Co zawiera prenumerata magazynu

    dziesięć egzemplarzy magazynu,
    E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
    bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
    bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
    raporty specjalne "MMP",
    "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
    "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
    rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
    darmową wysyłkę.

  • Gdzie moge zakupić magazyn

    zakup online poprzez sklep.media.com.pl
    poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
    zakup egzemplarzy w salonach Empik
    kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

    Piotr Łukowski

  • Strony internetowe związane z magazynem
  • Wydarzenia związane z magazynem

    Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
    Kokurs Golden Arrow
    Kokurs Kreatura
    Konferencje pod egidą magazynu
    kontakt w sprawie wydarzeń

    Anna Pastor

    Katarzyna Wlostowska

  • Dostępna przestrzeń reklamowa

    Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
    kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

    Paweł Balcerek

  • Kontakt z Redakcją

    Tomasz Wygnański

  • Historia magazynu

    Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

  • Stopka magazynu

    Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.