W numerze między innymi:

•  Sportowcy pod lupą. Badanie potencjału sponsorskiego sportowców i drużyn sportowych miało na celu sprawdzenie aktualnego stanu wskaźnika mocy dla poszczególnych sportowców i drużyn sportowych i określenie szans i zagrożeń dotyczących przyszłości w ramach zbliżających się wydarzeń sportowych.

• Doceńmy nie tylko futbol i skoki narciarskie. – Bardzo pozytywny wizerunek lekkoatlety, relatywnie niższe koszty współpracy i dobre wyniki sportowe powodują, że dobrze zaplanowana kampania może przynieść dużo korzyści marce sponsora – przekonuje Aleksandra Marciniak, head of Havas Sports & Entertainment Poland (Havas Media Group).

• Radiowóz. „Miarą mowy nie jest ten, który mówi, lecz ten, który słucha” – to jedna ze złotych myśli Platona. Słuchanie jest jednym z najważniejszym elementów komunikacji między ludźmi. Być może dlatego głos radia szepczący nam do ucha podczas śniadania, w biurze lub w czasie jazdy samochodem odbierany jest przyjaźnie. Nie jest nachalny ani widoczny, ale jednak słyszalny gdzieś w tle.

• Społeczności zarobkowe. Influencerzy mogą nie tylko zarabiać na współpracy z markami, lecz także dostawać pieniądze bezpośrednio od swoich fanów. Nowe szlaki biznesu wytycza TikTok.

• Nie dajmy się zwariować. Czas na disruptive i otwarte innowacje. W czasach, gdy zarówno ogólnoświatowe, jak i lokalne media żyją tematem koronawirusa aka COVID-19, chciałbym zauważyć, jak bardzo istotną rolę odgrywa w naszym życiu i pracy umiejętność zmiany czy przełączenia procesów w czasie rzeczywistym, a przede wszystkim utrzymanie ciągłości działań.

• „Nikt nie słucha, wszyscy znają”. – W dzisiejszej narracji mówi się, że hasło „mieć” z lat 90. przekształciliśmy w „być”. Jak się chcemy wyróżnić i posnobować, to wybieramy teraz domek na drzewie, a nie „all eksklusiv”, bo to narracja zadłużonej klasy średniej. Ona nie może już nawet za bardzo mieć. Wolą spłacać swoje mieszkania i być. Ale mainstream, który dostał 500+, chce mieć i być – z Michałem Lutostańskim, dr. socjologii i client directorem Kantara, rozmawiamy o zmierzchu klasy średniej, ryzyku „discopolizacji” marek i sile kulturowo wypieranego zjawiska.

95 stron o marketingu z pasją

NIE TYLKO WIRUS

Kiedy planowaliśmy sportową okładkę tego wydania „MMP", nie wiedzieliśmy jeszcze, że to właśnie sport będzie jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię dziedzin życia publicznego.

W CHWILI KIEDY PISZĘ TE SŁOWA, POD ZNAKIEM ZAPYTANIA STOI ROZEGRANIE UEFA EURO 2020 I IGRZYSK OLIMPIJSKICH.

Ale zróbmy na przekór wirusowi, bo pandemia w końcu minie i zastanówmy się, jak dalej będzie rozwijać się marketing sportowy. Bo chociaż topowi sportowcy to gwiazdy, a piłka nożna rozgrzewa emocje milionów, widać na horyzoncie także inne zagrożenia.

Po pierwsze, zastanówmy się, jak długo sport będzie atrakcyjny dla młodych ludzi. Nie da się ukryć, że młodzież woli gaming, a publiczność wydarzeń sportowych i transmisji starzeje się. Dodatkowo obecne próby mariażu sportu i e-sportu uważam ze mało udane i raczej pozostaną to dwa różne światy.

Po drugie, widać coraz mniejsze zainteresowanie ze strony rządów, samorządów, społeczności organizacją wielkich imprez. Problem ten dotyczy w mniejszym stopniu piłki nożnej. I właśnie z tego powodu obawiam się, że imprezy sportowe mogą stać się łupem atrakcyjnym dla propagandy, krajów dalekich od standardów praworządności, jak to się stało podczas igrzysk zimowych w Soczi. A nadchodzące piłkarskie mistrzostwa w Katarze można także interpretować w ten sposób.

Te zawirowania będą miały wpływ na sport i marketing sportowy, który mogą czekać trudniejsze czasy. Dlatego tym bardziej pielęgnujmy związki sponsorów z dyscyplinami i sportowcami. Sport potrzebuje wsparcia.



Tomasz Wygnański Tomasz Wygnański,
redaktor naczelny,
„Media Marketing Polska”

  • O magazynie

    „Media Marketing Polska” to wiodący ogólnopolski magazyn poświęcony mediom, reklamie i marketingowi. Stanowi obszerne źródło informacji na temat nowych produktów, systemów dystrybucji, innowacji marketingowych, działań promocyjnych oraz różnych technik sprzedaży. Informuje o agencjach reklamowych, klientach, dla których pracują, nowych kampaniach i przetargach.

  • Co zawiera prenumerata magazynu

    dziesięć egzemplarzy magazynu,
    E-wydania - darmowy dostęp do cyfrowej wersji magazynów poprzez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne (App Store , Google Play),
    bezpłatny dostęp do serwisu "Magazyn MMP Online",
    bezpłatną dwutygodniową wersję testową "MMP24",
    raporty specjalne "MMP",
    "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja drukukowana ),
    "Almanach Mediów i Reklamy" ( wersja online ),
    rabaty na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez wydawnictwo,
    darmową wysyłkę.

  • Gdzie moge zakupić magazyn

    zakup online poprzez sklep.media.com.pl
    poprzez formularz prenumeraty w wersji PDF
    zakup egzemplarzy w salonach Empik
    kontakt bezpośredni do opiekuna produktu

    Piotr Łukowski

  • Strony internetowe związane z magazynem
  • Wydarzenia związane z magazynem

    Gala Agencje Reklamowe i Domy Mediowe
    Kokurs Golden Arrow
    Kokurs Kreatura
    Konferencje pod egidą magazynu
    kontakt w sprawie wydarzeń

    Anna Pastor

    Katarzyna Wlostowska

  • Dostępna przestrzeń reklamowa

    Pobierz najnowsze media reklamowe dla magazynu "Media Marketing Polska"
    kontakt w sprawie reklamy i sponsoringu

    Paweł Balcerek

  • Kontakt z Redakcją

    Tomasz Wygnański

  • Historia magazynu

    Firma VFP Communications powstała w 1992 roku i początkowo zajmowała się wydawaniem miesięcznika „Media Polska” - pierwszego w naszym kraju czasopisma w całości poświęconego zagadnieniom mediów i reklamy. W roku 1996 pojawiło się pierwsze „Marketing Polska”, a rok później doszło do połączenia obydwu tytułów, które jako „Media Marketing Polska” funkcjonują obecnie.

  • Stopka magazynu

    Stopka magazynu MMP

x

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 VFP Communications Ltd.